Inter mundi Lacion 2:0

Inter mundi Lacion 2:0 Empty Inter mundi Lacion 2:0

Mesazh  Arti Tue May 04, 2010 5:59 am

Inter mundi Lacion 2:0 Thiago_Mota_Getty_Images

Në Kuadër të javës së 36-të në “Serie A”, Interi ka marrë një fitore me rezultatin 2:0 si mysafir në stadiumin
“Olimpiko” të Romës, përballë një skuadre të pamotivuar si ajo e Lacios.

Goli i parë i ndeshjes u shënua në minutën 45+1’, ku mysafirët shënuan përmes Valter Samuel, për të kaluar në epërsi në 1:0.

Në pjesën e dytë, në minutën e 70’, Thiago Mota shënoi golin e dytë në portën e Lacios për t'i dhënë fitore Interit me rezultatin 2:0.

Me 76 pikë, dy më shumë se Roma, Interi vazhdon të mbajë pozitën e parë të tabelës në “Serie A”. Deri në fund të këtij sezoni, Interit i kanë mbetur që të zhvillojë edhe dy ndeshje. Më 9 prill, Interi do të presë në stadiumin “Xhuzepe Meaca”, Kievon, ndërsa ndeshjen e fundit do ta zhvillojë kundër Sienës, më 16 maj./KNN/