champions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shqipëria ngjitet tri pozita më lartë në listën e FIFA-s

Shko poshtë

Shqipëria ngjitet tri pozita më lartë në listën e FIFA-s Empty Shqipëria ngjitet tri pozita më lartë në listën e FIFA-s

Mesazh  Arti Tue May 04, 2010 5:44 am

Shqipëria ngjitet tri pozita më lartë në listën e FIFA-s FIFA_Albania




Përfaqësuesja e Shqipërisë është ngjitur tri pozita më lartë në ranglistën botërore të FIFA-s, për muajin prill, duke u pozicionuar në pozitën e 80-të me 17 pikë rritje.

Kombëtarja shqiptare e udhëhequr nga Josip Kuzha të zhvillojë një ndeshje miqësore me Malin e zi më 25 maj. Përfaqësuesja e Shqipërisë ishte ndeshur me kombëtaren malazeze vetëm njëherë në vitin 1946 ku Shqipëria kishte fituar me rezultat 5:0.

Më 2 qershor, takimin tjetër miqësor, Shqipëria do ta zhvillojë në stadiumin “Qemal Stafa” ku do të pres Andoren. Shqipëria kishte humbur më parë nga kjo kombëtare me rezultat 2:0 në vitin 2002.

Kombëtarja malazeze në ranglistën botërore të FIFA-s renditet e 65-ta, ndërsa Andora renditet e 201-ta.

Trajneri Josip Kuzhe e ka drejtuar kombëtaren shqiptare drejt dy fitoreve (Qipro dhe Irlanda e Veriut), dhe dy barazime me ndeshjet që Shqipëria zhvilloi me Gjeorgjinë dhe Estoninë. /S. M.
Arti
Arti
Web Master
Web Master

Numri i postimeve : 87
Join date : 07/07/2009
Location : Kosovë-Prishtinë

https://kampionet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi