champions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Morati falënderon Morinjon për kualifikim në finale

Shko poshtë

Morati falënderon Morinjon për kualifikim në finale Empty Morati falënderon Morinjon për kualifikim në finale

Mesazh  Arti Tue May 04, 2010 5:42 am

Morati falënderon Morinjon për kualifikim në finale JoseMourinho_2447221



Presidenti i Interit, Masimo Morati ka falënderuar Hoze Morinjon për kualifikimin e Interit në finalen e “Ligës së Kampionëve”, shkruhet në mediat italiane.

Ai ka thënë se Morinjo është strategu më i mirë në botë, i cili nuk di të pësojë humbje. Morati është shprehur optimist se Interi, falë Morinjos, do ta fitojë finalen e “Ligës së Kampionëve”, gjithashtu do të shpallet edhe kampion në “Serie A”.

Futbollistët e Interit u treguan mjaft të vëmendshëm në mbrojtje, që nuk lanë Mesinë dhe Pedron të depërtojnë në 16-të metërsh. Edhe pse rezultati i ndeshjes së mbrëmshme ishte 1:0 për Barcelonën, rezultati i ndeshjes së parë që ishte 3:1 në favor të Interit, vendosi finalisten e dytë të “Ligës së Kampionëve”.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Gerard Pique, ndërsa një gol tjetër të Barcelonës gjyqtari i ndeshjes e anuloi për shkak se Keita kishte luajtur me dorë në afërsi të 16 metërshit.

Në pjesën e parë të ndeshjes, skuadra e Interit mbeti me një futbollist më pak, por Barcelona nuk arriti që epërsinë me një futbollist më shumë ta shfrytëzojë dhe ndeshja përfundoi me rezultatin e përgjithshëm 3 : 2 në favor të Interit.

Në finale, Interi do të takohet me Bajernin e Munihut në stadiumin “Santiago Bernabeu” të Madridit më 22 maj, në orën 20:45. KNN
Arti
Arti
Web Master
Web Master

Numri i postimeve : 87
Join date : 07/07/2009
Location : Kosovë-Prishtinë

https://kampionet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi